Czym się kierować przy wyborze mebli biurowych?

Profesjonalne meble biurowe dla Twojego biura

Czym się kierować przy wyborze mebli biurowych?

Meble a wystrój biura

Biuro to miejsce, gdzie ludzie spędzają dużą część życia. Pracując, stają się o wiele bardziej produktywni i kreatywni, gdy otoczenie jest przyjemne dla oka. Dlatego właśnie bardzo ważne jest odpowiednie urządzenie biura, aby pracownicy czuli się w miejscu pracy komfortowo i swobodnie.

Urządzając biuro, należy pamiętać, że spędza się w nim większą część życia. Z tego powodu biura powinny być przytulne i jednocześnie praktyczne. Jako że pracownicy spędzają przy biurkach znaczną część dnia, należy zwrócić uwagę na to, by były one wykonane z odpornego i trwałego materiału. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, aby biurko było praktyczne – powinno mieć wiele szuflad i przegródek oraz umożliwić odpowiednie umiejscowienie komputera.

Warto pamiętać o tym, aby kolorystycznie biuro było utrzymane w jasnych barwach, jako że kolory ciemne często są bardzo przytłaczające i źle wpływają na samopoczucie pracowników. Kolory jasne ożywiają pomieszczenie i mogą je również optycznie powiększyć.

Fotele dla pracowników

Istotnym jest zapewnienie pracownikom wygodnych foteli, które po 8 godzinnym siedzącym trybie pracy nie będą wywoływać bólu kręgosłupa. Szczególnie polecane są tutaj fotele obrotowe. Należy jednak pamiętać, by były one wyposażone w odpowiednio wyprofilowane podłokietniki oraz dawały możliwość regulowania oparcia i wysokości siedziska. Przy wyborze krzeseł do biura dobrze też zwrócić uwagę na ich obicie, jako że nie każdy materiał nadaje się do biura. Odradza się fotele wykonane z białych materiałów, jako że są one podatne na zabrudzenia, które są ciężkie do usunięcia.

Coraz popularniejsze stają się również maty masujące, które umieszcza się na fotelach. Wielu pracodawców wybiera je w trosce o swoich pracowników, jako że mają one działanie antystresowe i sprawiają, że pracownik nie jest obolały po całym dniu za biurkiem.

Przestrzeń do wypoczynku

Jak wiadomo, większość pracowników spędza w biurze dużo czasu, często wracają do domów późno wieczorem. Dlatego właśnie wielu pracodawców decyduje się na zorganizowanie w biurze przestrzeni, która ma służyć wypoczynkowi i przygotowaniu się do kolejnych zadań. Istotne jest wtedy urządzenie takiego pomieszczenia tak, aby pozwalał uwolnić się od myśli o pracy, a gwarantował spokój i wyciszenie. Dzięki temu pracownik ma czas żeby odetchnąć. Zazwyczaj takie pokoje są połączeniem salonu z wygodnymi sofami, jak i jadalni, gdzie można usiąść i zjeść obiad, jak i wypić kawę.

Dobrym rozwiązaniem jest również zapewnienie pracownikom możliwości drzemki, która wpływa regenerująco na umysł i podnosi efektywność pracy. Doskonale wiadomo, że sen wpływa o wiele lepiej na kreatywność niż kawa, a dodatkowo zwiększa produktywność pracownika.

Sale konferencyjne

Coraz popularniejszym trendem, który dominuje przy urządzaniu sal konferencyjnych, jest wyposażenie jej w sposób, który daje poczucie równości dla wszystkich uczestników zebrania. Pomieszczenia takie cechują się otwartą budową i dużą przestrzenią. Tworzą przy tym przyjazną atmosferę, która ułatwia negocjacje.

Chwila dla siebie

Spędzając całe dnie w biurze, pracownicy bywają zmęczeni ciągłym towarzystwem innych osób. W poszukiwaniu chwili ciszy, warto rozważyć stworzenie odseparowanych boksów, które pozwolą się wyciszyć i zebrać myśli przed kolejnymi zadaniami. Dodatkowo w miejscach, gdzie pracownicy muszą liczyć na swój kreatywny umysł, dobrym rozwiązaniem są wyciszające ścianki, które pozwalają na odcięcie się od reszty współpracowników i tworzenie w ciszy nowych pomysłów.